Formy płatności przy pobraniu

Dział pomocy iFil

Dzisiejszy wpis dotyczy wysyłek pobraniowych w systemie zarządzania treścią WordPress z wykorzystaniem wtyczki dla sklepów internetowych WooCommerce. CMS umożliwia wdrożenie wysyłki z płatnością za pobraniem. Podczas wyboru wysyłki pobraniowej powinniśmy zablokować inne formy płatności takie jak bramki płatnicze czy też przelewy bankowe. 

Ustawienie wysyłki pobraniowej

W pierwszym kroku musimy utworzyć wysyłkę za pobraniem. W tym celu przejdź do zakładki 'WooCommerce -> Ustawienia -> Wysyłka' oraz utwórz formę wysyłki. Więcej o tworzeniu form wysyłki w WooCommerce przeczytasz w naszym wpisie 'WooCommerce - wysyłki'.

Wprowadzenie płatności za pobraniem

Po utworzeniu wysyłki należy uruchomić płatność za pobraniem. W tym celu przejdź do zakładki 'WooCommerce -> Ustawienia -> Płatność' i zaznacz przełącznik w pozycję uruchomienia przy opcji 'Za pobraniem'.

Następnie zapisz zmiany oraz przejdź do konfiguracji formy płatności. W panelu konfiguracji ('Dokończ konfigurację') wprowadź nazwę formy wysyłki, która przeznaczona jest dla płatności za pobraniem.

Blokada innych form płatności

Po utworzeniu wysyłki oraz płatności musisz zablokować inne formy płatności, gdy Klient wybierze wysyłkę z płatnością za pobraniem. Dzięki temu poprawisz User Experience oraz unikniesz błędów w integracjach takich jak BaseLinker oraz SubiektGT.

Do tego wykorzystamy kod PHP, który należy umieścić w pliku functions.php. Najprostszy dostęp do pliku functions.php umożliwia panel administracyjny WordPress. Aby wkleić kod przejdź do zakładki 'Wygląd -> Edytor plików motywu' i wybierz plik 'functions.php'.

W pliku umieść poniższy kod. Uwaga! Kod należy umieścić poza funkcjami, musisz zwrócić uwagę na zamknięte nawiasy '}'. WordPress posiada sprawdzanie poprawności pliku, dzięki temu otrzymasz powiadomienie, gdy kod zostanie umieszczony niepoprawnie.

function hide_payment_methods($available_gateways) { if (isset($available_gateways['cod'])) { $cod = $available_gateways['cod']; $new_gateways = array(); $new_gateways['cod'] = $cod; return $new_gateways; } return $available_gateways; } add_filter('woocommerce_available_payment_gateways', 'hide_payment_methods');