Przelewy24 w WooCommerce

Dział pomocy iFil

Jednym z podstawowych elementów sklepu internetowego jest umożliwienie klientom uiszczanie płatności w procesie zakupowym. Płatność może być realizowana na kilka sposobów. W dzisiejszym wpisie przedstawimy jeden z nich – wdrożenie bramki płatniczej Przelewy24.

Czym jest bramka płatnicza?

Bramka płatnicza jest modułem dystrybuującym kilka form płatniczych w Internecie. W większości przypadków bramki umożliwiają skorzystanie z takich form jak szybkie przelewy internetowe, karty płatnicze, karty kredytowe oraz BLIK. Do najpopularniejszych bramek płatniczych, które działają na terenie Polski należą Przelewy24 oraz PayU. Poniżej przedstawimy proces implementacji bramki płatniczej Przelewy24.

Uwaga dla klientów iFil Web Design

Jeżeli realizowałeś projekt oraz implementację sklepu internetowego opartego o system WooCommerce z nami to najprawdopodobniej posiadasz już zainstalowaną wtyczkę Przelewy24. Możesz dzięki temu ominąć krok pobierania oraz instalacji i przejść bezpośrednio do konfiguracji.

Pobranie odpowiedniej wersji Przelewy24

W pierwszej kolejności należy udać się na stronę Przelewy24 w celu pobrania najnowszej wtyczki dla sklepu WooCommerce. Należy zwrócić uwagę na link strony Przelewy24, warto upewnić się dwukrotnie, czy jest on poprawny i czy należy do oficjalnego dystrybutora. Dzięki temu unikniemy narażenia na pobranie błędnego oprogramowania, które może być powiązane z oszustwem internetowym.

Na stronie Przelewy24 mamy do wyboru wtyczki odpowiednie dla konkretnych wersji WooCommerce.

Aby sprawdzić wersję swojego WooCommerce należy przejść do zakładki ‘Wtyczki’ oraz odszukać WooCommerce. Pod nazwą oprogramowania znajduje się numer wersji, która zainstalowana jest na Twojej stronie internetowej.

Instalacja Przelewy24

Po pobraniu odpowiedniej wersji wtyczki Przelewy24 możemy przejść do instalacji. W tym celu należy wgrać plik z wtyczką w zakładce ‘Wtyczki’.

Po przeprowadzeniu instalacji możemy włączyć wtyczkę klikając ‘Włącz’. Przycisk wyświetli się bezpośrednio na ekranie po poprawnej instalacji.

Konfiguracja wtyczki Przelewy24

Jeżeli posiadasz już wtyczkę Przelewy24 w swoim sklepie internetowym możesz przejść do jej konfiguracji. W tym celu należy przejść do zakładki ‘WooCommerce’ -> ‘Ustawienia’ -> ‘Płatności’ oraz przy pozycji ‘Przelewy24’ kliknąć ‘Dokończ konfigurację’.

Zostaniesz przeniesiony do zakładki konfiguracji. Tutaj należy uzupełnić wszelkie dane, które znajdziesz w swoim panelu Przelewy24Uwaga! Pamiętaj, aby nie udostępniać innym swoich danych oraz dbać o odpowiedni poziom uprawnień w przypadku udzielania dostępu innym użytkownikom.

Adres serwera

Jednym z elementów konfiguracji wtyczki jest adres IP serwera. Informacje o adresie znajdziesz w panelu swojego usługodawcy hostingowego. Poniżej przedstawiamy miejsce, gdzie znajduje się adres IP serwera w panelu naszego partnera LH.pl.